Är du intresserad av fruktodling?

I början av september varje år erbjuder Rudenstams dig att åka runt i vår odling och få information om hur det går till att producera svensk frukt. Vi visar även lager, sortering och det ges möjlighet att handla i vår butik. Håll utkik i lokalpress , på vår Facebooksida eller ring för mer info.

Kontakt

Butik & Kafé
036-33 00 510
Öppettider
Måndag-Fredag: 10.00 – 18.00
Lördag: 10.00-14.00
Söndag samt röda dagar: Stängt
Avvikelser kan förekomma trettondagsafton, påskafton, valborgsmässoafton, midsommarafton, julafton, nyårsafton

Kontor
Växel 036-33 00 500
Öppettider 08.00-16.30
Växel lunchstängd 12.30-13.15

Kontaktuppgifter till ansvariga

Gårdsbutiken
Birgitta, direktnr 036-33 00 511, e-postadress birgitta@rudenstam.se

Kafé
Sofie, direktnr 036-3300510, e-postadress sofie@rudenstam.se

Fruktservice
Kristine, direktnr 036-33 00 506, e-postadress kristine@rudenstam.se
Jonas, direktnr 036-33 00 501, e-postadress jonas@rudenstam.se
David direktnr 036-33 00 502, e-postadress david@rudenstam.se
Drycker
Gustav, direktnr 036-33 00 507, e-postadress gustav@rudenstam.se
Jonas, direktnr 036-33 00 501, e-postadress jonas@rudenstam.se
Odling
David direktnr 036-33 00 502, e-postadress david@rudenstam.se
Staffan, direktnr 036-33 00 503, e-postadress staffan@rudenstam.se
Sören, direktnr 036-33 00 504, e-postadress soren@rudenstam.se

Fakturafrågor
Kristine, direktnr 036-33 00 506, e-postadress kristine@rudenstam.se

Gilla oss på Facebook
Följ oss på Twitter
Kolla in våra bilder på Instagram

Våra öppetider

Växel
036-33 00 500
07.30-16.30

Gårdsbutik/Kafé
036-33 00 510
Mån-Fre 10.00 - 18.00
Lör 10.00-14.00

Kontakt

Rudenstams Bär & Frukt
Rudu 50
SE-561 92 Huskvarna
036-33 00 500
info@rudenstam.se